Publikováno 23. září, 2015
Zvládněte levou zadní syndrom vyhoření
Co je to syndrom vyhoření? Jde o pocit, kdy si myslíme, že je toho na nás tolik, že to v životě nezvládneme. Buďto jsme zavaleni pracovními povinnostmi a nevíme, kde nám hlava stojí, nebo jsme zahlceni domácími povinnostmi. Často můžeme trpět tím, že nezvládáme své děti a v případech, kdy je toho na nás už opravdu moc, padáme na dno a máme pocit, že už to takhle dál nejde, přichází syndrom vyhoření.
Jako první tento syndrom pocítíme v pocitu, který nám říká, že je něco špatně, okolí si toho na nás však všimne o něco později. Člověk, který tímto syndromem trpí, trpí vlastně depresemi.
Nejvíce postiženi tímto syndromem jsou zaměstnanci, na které je ze strany zaměstnavatele kladen obrovský tlak a v dnešní době nejde o nic výjimečného. Sami zaměstnavatelé často nevědí, kde je ta pomyslná hranice, za které své pracovníky již nemohou tlačit, ale naopak nároky na ně neustále zvyšují.
Pokud cítíte, že je toho na vás moc, tak si rozhodně neříkejte, že jste silní a zvládnete to, ale klidně si řekněte, že není ostuda poprosit někoho o pomoc. No co, každý jsme jen člověk a pokud něco nezvládáme, tak si prostě máme právo říci o pomoc. Nejsme roboti a nejsme ani supermani.
Když je toho nejvíc, vezměte si dovolenou, abyste mohli vypnout. V momentě, kdy se cítíte skutečně přetíženě, si klidně vezměte dovolenou a zapomeňte na všechny starosti, které musíte v práci řešit. Pokud máte šanci, poohlédněte se po jiné práci a nechte klidně šéfa, ať se v tom sám vykoupe, když si myslí, že jste tak neschopní. Spokojte se klidně s menšími penězi, ale klidnější prací, protože stres dokáže velmi vážně ublížit i vašemu zdraví a to by pro vás mělo být na prvním místě.
Psychická vyrovnanost vám udělá dobře a vězte, že vám až tak peníze, které jste měli navíc, nebudou chybět, pokud se budete cítit vyrovnaně a v pohodě.