Publikováno 25. prosince, 2016
Jak se nebát mluvit anglicky
Učíte se anglicky, ale když dojde na lámání chleba a angličtinu máte použít, bojíte se, že řeknete hloupost, nebo že budete mít směšný přízvuk, či vám nebude nikdo rozumět? Jak se nebát mluvit anglicky? Je jasné, že nejste rodilý mlůvčí a tak nebudete mluvit stejně jako angličan, ale bát mluvit byste se neměli.
Hned na začátku ujistěte toho, s kým mluvíte o tom, že si nejste svou mluvou až tak jisti a ať vás v případě, že řeknete něco špatně, opraví. Doma si hodně pouštějte televizní programy, kde se mluví anglicky a odposlouchávejte jak mluvu, tak přízvuk.
Je-li to možné, pište si s někým, kdo mluví anglicky a nechte se opravovat. Naučíte se angličtinu písmem a slovem jí pak dopilujete právě tím odposlechem. Pokud je vaše angličtina slabá, zaplaťte si konverzační kurz, kde se budete učit mluvit a dopilujete vše potřebné.
Mluvte pokaždé, když k tomu budete mít příležitost. Angličtinu si neustále připomínejte, abyste jí nezapomněli. Pokud se učíte řeč, kterou poté vůbec nepoužíváte, pak ji lehce zapomenete. Raději si tedy připomínejte vše potřebné, abyste angličtinu měli stále na paměti.
Ten kdo dnes nemluví žádnou řečí, ten jako by nebyl. Proto pokud jste se již vydali touto cestou, pak byste jí měli dotáhnout do úspěšného konce a jazyku se opravdu intenzivně věnovat. Za sebe mohu říct, že jsem se sice anglicky učila, ale anglicky umím jen velmi slabě a klidně na dovolené řeknu nesmysl, neskloňuji, nečasuji a přesto vím, že se domluvím.
Co potřebuji o to si povím a neřeším, zda jsem větu uspořádala správně. Nestydím se mluvit, protože si říkám o něco co potřebuji vědět, nebo co chci. Nestyďte se a pracujte na sobě, určitě se vám to neztratí. Angličtinu využijete všude.