Publikováno 5. ledna, 2016
Jak pracovat na recepci
Recepce je nejen v hotelech, penzionech, sportovních centrech, kosmetických salonech, ale také například v nemocničních zařízeních, klinikách a poliklinikách, lázních, velkých obchodních centrech a podobně. Většinou byste měli mít pro práci na recepci předpoklady, pokud se o tuto práci ucházíte.
To znamená, příjemné vystupování, atraktivní vzhled, umět alespoň jeden světový jazyk aktivně a mít vybrané vystupování. Pokud se rozhodnete pro práci na recepci v hotelu, či penzionu, budete nejspíše pracovat v nepřetržitém provozu. To znamená na denní i noční službě.
Ve většině případů se dělají služby 12-ti hodinové, v turnusových intervalech krátkého a dlouhého týdne. Bude se po vás chtít určitě znalost cizího jazyka a znalost práce na PC. Důležitá je také trestní bezúhonnost, která je pro tuto práci důležitá.
Pokud si vyberete práci na recepci v nemocničních zařízeních, to je například u zubaře, na klinice a podobně, pak se vaše pracovní doba pravděpodobně o něco sníží, nebude se po vás chtít znalost cizího jazyka, ale měli byste mít základy zdravotnických znalostí a to podle oboru, ve kterém se budete pohybovat.
Práce na recepci vyžaduje komunikaci s klientem, hostem, či zákazníkem, telefonickou komunikaci, pracování s počítačem a internetem. Práci na recepci si můžete najít i v zahraničí a to nejlépe v době sezóny, kdy si můžete jet vydělat do jednoho z turistických center a díky tomu mít mnohem větší výdělek, než jaký by se vám dostal u nás.
Práci na recepci v zahraničí si volí především studenti, kteří si potřebují vydělat peníze přes prázdniny proto, aby se po zbytek roku mohli aktivně věnovat studiu. Práce v recepci je jistě velmi zajímavá, kdy poznáte spousty lidí se kterými budete komunikovat.