Publikováno 18. června, 2018
Půjčka bez doložení příjmu není možná
Pokud dnes chcete sjednat úvěr, je nutné v každém případě prokázat trvalý příjem.
Nové zákony změnily v roce 2016 pár zásadních věcí. Příklad je nasnadě, ten týkající se spotřebitelského úvěru zadal povinnost všem poskytovatelům, a sice nutnost žadatele o půjčku doložit trvalý příjem. Může samozřejmě jít i o peníze z podnikání nebo starobní penzi, až tak striktní naše legislativa není. Platí ovšem, že nezaměstnaní si na své nepřijdou a budou si na půjčku muset ještě počkat. Minimálně do doby, než si najdou práci…
Bez potvrzení o příjmu si dnes nepůjčíte
Je to podmínka, která se dala očekávat. Už dříve většina poskytovatelů nebankovních půjček chtěla prostě jen vědět, z čeho budete splácet. Podmínku dokladu o příjmech vytvořila až nová legislativní úprava z před dvou let. Nakonec, není to přeci jen dost férové? Musíte nahrát do žádosti o půjčku pouze doklad, jímž prokážete své příjmy za poslední tři měsíce – nic více a nic méně. Výpis z účtu si stáhnete ve formátu PDF z internetového bankovnictví v řádu vteřin, takže dozajista nepůjde o žádné velké zdržení.
A co vlastně ženy na mateřské?
Kdo všechno si vlastně dnes může půjčit? Nezaměstnaní to samozřejmě vůbec nejsou, pokud nemáte za poslední tři měsíce pravidelný příjem, bohužel vám nebude možné vyhovět. Teprve až poté, co budete opět zaměstnáni (nebo například rozjedete úspěšně podnikání). A jak je na tom případná půjčka na mateřské? Mohou si ženy, starající se o malé děti, půjčit také? Odpověď není zcela jednoznačná, ale šance tu samozřejmě je. Pojďme si celou záležitost rozebrat trochu blíže.
Samoživitelky nesmí do dluhové pasti
Pokud jde o rodinný vztah nebo příjem matky na mateřské, je nutné si pro poskytovatele vše prověřit. Pokud by totiž šlo o samoživitelku, která takřka nevyjde s oficiálním příjmem, nemůže jednoduše splácet nebankovní půjčku. Ekonomická situace nemusí být zrovna veselá, ale s půjčkou se jen problém oddálí a hrozí tu také nechvalně proslulá dluhová past. Právě v takových případech nebude půjčka schválena. Potíže, způsobené nesplacenou půjčkou, totiž nejsou ničím příjemným, co by chtěl někdo řešit třeba celého půl roku. Situace žadatelky se proto vždy posuzuje zcela individuálním způsobem!
Jaké jsou výhody půjček online?
Když si sjednáte mikroúvěr přes internet, samozřejmě máte značné výhody oproti těm, kteří chodí na pobočky bank nebo se snaží prosit u příbuzných a přátel o alespoň malou půjčku, s níž si vystačí do další výplaty. Půjčky online totiž nabídnou třeba následující.
- Bezpečnost. Nikdo nemusí vědět, že jste si půjčili peníze, takže můžete být zcela v klidu.
- Transparentnost. Kdo by před vámi něco tajil? Vše se dozvíte ještě před odesláním žádosti.
- Úspora času. Prostě nepotřebujete zdržení ve frontách, vyřídíte vše skrze internet a mobil.
- Výhodnost. Protože poskytovatel nemá kamennou pobočku, nabídne pak zajímavější úroky.
Určitě bychom mohli mluvit ještě o dalších věcech, tyhle jsou ale nejzákladnější. Pokud jde o čas, ten je opravdu drahý a nikdo nechce strávit odpoledne ve frontě na kamenné pobočce. To v tomto směru vůbec nehrozí, potvrzení o příjmu se dá také sehnat jinak než coby razítko od zaměstnavatele. Jen výpis z účtu za poslední čtvrtletí ukáže, jestli máte na splácení dostatek prostředků. Pak už schválení půjčky vůbec nic nebrání, žádost bude formálně potvrzena a peníze mohou být prakticky okamžitě na cestě k vám. A to třeba i když si požádáte během svátečního dne, počítačový automat vyřizující odbavení půjček přeci nezná pojmy jako dovolená nebo pauza na oběd. O to rychleji pak vlastně pracuje…